Raynham: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Raynham, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
5. 4.
4°C
15°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
125
|
34
110
|
30
94
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
14°C
|
11°C
|
Next Week
Tomorrow
6. 4.
2°C
10°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
42
88
|
47
100
|
31
95
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
11°C
|
5°C
|
Tuesday
7. 4.
1°C
10°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
67
|
46
77
|
31
75
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1022 hPa
|
1028 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
12°C
|
4°C
|
Wednesday
8. 4.
-3°C
8°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
39
|
20
46
|
28
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1039 hPa
|
1037 hPa
|
1038 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
12°C
|
2°C
|
Thursday
9. 4.
-1°C
12°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
66
|
41
82
|
28
80
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1038 hPa
|
1036 hPa
|
1035 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
13°C
|
4°C
|
Friday
10. 4.
2°C
17°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
69
|
43
86
|
30
81
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1031 hPa
|
1027 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
19°C
|
11°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
9°C
20°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
73
|
33
69
|
15
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
22°C
|
12°C
|
Sunday
12. 4.
6°C
15°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
48
|
34
58
|
33
88
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1029 hPa
|
1025 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
17°C
|
10°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
12°C
17°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
113
|
21
89
|
21
97
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
19°C
|
12°C
|
Tuesday
14. 4.
6°C
11°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
70
|
18
62
|
16
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
12°C
|
6°C
|
Wednesday
15. 4.
5°C
12°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
49
|
10
58
|
9
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
15°C
|
9°C
|
Thursday
16. 4.
6°C
14°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
47
|
12
52
|
26
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
17°C
|
8°C
|
Friday
17. 4.
6°C
11°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
53
|
14
50
|
14
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
12°C
|
8°C
|
Next Weekend
Saturday
18. 4.
7°C
14°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
51
|
18
53
|
19
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
16°C
|
10°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
72°/42°
2. 4.
41°/37°
3. 4.
60°/38°
4. 4.
58°/38°
5. 4.
15°/4°
6. 4.
10°/2°
7. 4.
10°/1°
8. 4.
8°/-3°
9. 4.
12°/-1°
10. 4.
17°/2°
11. 4.
20°/9°
12. 4.
15°/6°
13. 4.
17°/12°
14. 4.
11°/6°
15. 4.
12°/5°
16. 4.
14°/6°
17. 4.
11°/6°
18. 4.
14°/7°
19. 4.
11°/9°
20. 4.
13°/6°
21. 4.
15°/8°
22. 4.
17°/10°
23. 4.
15°/9°
24. 4.
16°/8°
25. 4.
14°/6°
26. 4.
14°/7°
27. 4.
16°/6°
28. 4.
17°/7°
29. 4.
17°/10°
30. 4.
16°/9°
What it means
precipitation
12 %
