Lanett: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Lanett, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
3. 4.
15°C
26°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
56
|
18
55
|
18
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
25°C
|
20°C
|
This Weekend
Tomorrow
4. 4.
18°C
26°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
57
|
27
60
|
26
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
26°C
|
20°C
|
Sunday
5. 4.
13°C
19°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
60
|
21
54
|
27
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
19°C
|
16°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
9°C
19°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
67
|
22
50
|
18
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
19°C
|
14°C
|
Tuesday
7. 4.
8°C
22°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
73
|
35
63
|
27
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1021 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
23°C
|
14°C
|
Wednesday
8. 4.
9°C
18°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
44
88
|
39
89
|
35
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1027 hPa
|
1025 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
18°C
|
14°C
|
Thursday
9. 4.
10°C
22°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
44
82
|
41
80
|
26
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
22°C
|
17°C
|
Friday
10. 4.
11°C
21°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
80
|
27
53
|
18
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1023 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
23°C
|
17°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
13°C
23°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
72
|
27
52
|
16
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
25°C
|
18°C
|
Sunday
12. 4.
14°C
26°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
64
|
19
46
|
11
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
28°C
|
20°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
16°C
28°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
40
|
18
32
|
10
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
30°C
|
22°C
|
Tuesday
14. 4.
18°C
29°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
28
|
19
39
|
12
29
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
30°C
|
23°C
|
Wednesday
15. 4.
16°C
27°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
36
|
8
41
|
3
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
29°C
|
21°C
|
Thursday
16. 4.
15°C
24°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
52
|
5
45
|
8
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
26°C
|
18°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
83°/61°
2. 4.
83°/61°
3. 4.
26°/15°
4. 4.
26°/18°
5. 4.
19°/13°
6. 4.
19°/9°
7. 4.
22°/8°
8. 4.
18°/9°
9. 4.
22°/10°
10. 4.
21°/11°
11. 4.
23°/13°
12. 4.
26°/14°
13. 4.
28°/16°
14. 4.
29°/18°
15. 4.
27°/16°
16. 4.
24°/15°
17. 4.
24°/14°
18. 4.
26°/15°
19. 4.
25°/14°
20. 4.
26°/16°
21. 4.
25°/17°
22. 4.
26°/15°
23. 4.
26°/15°
24. 4.
26°/15°
25. 4.
26°/15°
26. 4.
25°/14°
27. 4.
25°/13°
28. 4.
26°/14°
29. 4.
25°/14°
30. 4.
24°/15°
What it means
precipitation
12 %
