- Weather
- Serbia
- Central Serbia
- Zagrađe
Current Weather Zagrađe
Current weather for the city of Zagrađe. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
High Temperature
Valid from 25. 5. (00:00) to 26. 5. (00:00)
Thunderstorms
Valid to 25. 5. (00:00)
24°C
feels like 24°C
| wind | 0 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1023 hPa |
| humidity | 54 % |
| cloud cover | 47 % |
| dew point | 14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 24. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 17°C |
