- Weather
- Republic of Korea
- Gangwon-do
- Yŏngjil-li
Current Weather Yŏngjil-li
Current weather for the city of Yŏngjil-li. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 22°C
| wind | 0 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 85 % |
| cloud cover | 3 % |
| dew point | 17°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 24. 5.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 21°C |
