- Weather
- Republic of Austria
- Lower Austria
- Wiener Neustadt
Current Weather Wiener Neustadt
Current weather for the city of Wiener Neustadt. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 27°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 23 mph |
| pressure | 1028 hPa |
| humidity | 45 % |
| cloud cover | 34 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 24. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 16°C |
