- Weather
- United States of America
- Iowa
- Wapello
Current Weather Wapello
Current weather for the city of Wapello. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Flood Warning
Valid to 30. 4. (04:00)
12°C
feels like 11°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 60 % |
| cloud cover | 74 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 13°C |
