- Weather
- North Korea
- Hwanghae-bukto
- Songch’ol-li
Current Weather Songch’ol-li
Current weather for the city of Songch’ol-li. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 15°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 89 % |
| cloud cover | 99 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 24. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 19°C |
