- Weather
- Germany
- Lower Saxony
- Sassenburg
Current Weather Sassenburg
Current weather for the city of Sassenburg. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Frost
Valid from 30. 4. (00:00) to 30. 4. (08:00)
8°C
feels like 6°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1030 hPa |
| humidity | 42 % |
| cloud cover | 2 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 11°C |
