- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-namdo
- Sangbo-ri
Current Weather Sangbo-ri
Current weather for the city of Sangbo-ri. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 23°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 61 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 15°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 24. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 17°C |
