- Weather
- France
- Auvergne-Rhône-Alpes
- Saint-Genest-Lerpt
Current Weather Saint-Genest-Lerpt
Current weather for the city of Saint-Genest-Lerpt. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 15°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 49 % |
| cloud cover | 80 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 10°C |
