- Weather
- Republic of Korea
- Gangwon-do
- P’yŏng-ch’on
Current Weather P’yŏng-ch’on
Current weather for the city of P’yŏng-ch’on. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 19°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 85 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 16°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 24. 5.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 21°C |
