- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Badghis
- Pushtah-ye Tūlghār
Current Weather Pushtah-ye Tūlghār
Current weather for the city of Pushtah-ye Tūlghār. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 23°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 25 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 24. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 14°C |
