- Weather
- United States of America
- Oregon
- Prospect
Current Weather Prospect
Current weather for the city of Prospect. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Winter Storm
Valid to 2. 4. (09:00)
Freeze
Valid to 2. 4. (11:30)
-2°C
feels like -6°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1030 hPa |
| humidity | 79 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 7°C |
