- Weather
- Serbia
- Central Serbia
- Petrovići
Current Weather Petrovići
Current weather for the city of Petrovići. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
High Temperature
Valid from 25. 5. (00:00) to 26. 5. (00:00)
24°C
feels like 25°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 22 mph |
| pressure | 1025 hPa |
| humidity | 42 % |
| cloud cover | 7 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 24. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 17°C |
