- Weather
- Republic of Austria
- Upper Austria
- Mühlwitraun
Current Weather Mühlwitraun
Current weather for the city of Mühlwitraun. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
High Temperature
Valid to 25. 5. (00:00)
13°C
feels like 14°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1029 hPa |
| humidity | 81 % |
| cloud cover | 3 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 24. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 15°C |
