- Weather
- Iran
- Razavi Khorasan
- Kūh-e ‘Arab Kolūkh
Current Weather Kūh-e ‘Arab Kolūkh
Current weather for the city of Kūh-e ‘Arab Kolūkh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 19°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 47 % |
| cloud cover | 1 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 24. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 21°C |
