- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Daykundi
- Kōh-e Qādī
Current Weather Kōh-e Qādī
Current weather for the city of Kōh-e Qādī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-3°C
feels like 0°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 58 % |
| cloud cover | 99 % |
| dew point | -10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 8°C |
| MIN: | -22°C |
| Average: | -6°C |
