- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Kōmāī
Current Weather Kōh-e Kōmāī
Current weather for the city of Kōh-e Kōmāī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 28°C
| wind | 21 mph |
|---|---|
| wind gusts | 32 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 19 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 38°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 24°C |
