- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Balkh
- Kōh-e Almurtak
Current Weather Kōh-e Almurtak
Current weather for the city of Kōh-e Almurtak. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
7°C
feels like 8°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 88 % |
| cloud cover | 99 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -8°C |
| Average: | 8°C |
