- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Samangan
- Kōh-e Adisār
Current Weather Kōh-e Adisār
Current weather for the city of Kōh-e Adisār. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
6°C
feels like 6°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 88 % |
| cloud cover | 91 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | -20°C |
| Average: | 7°C |
