- Weather
- Republic of Iraq
- Wāsiţ
- Ibrāhīm ‘Abd Allāh
Current Weather Ibrāhīm ‘Abd Allāh
Current weather for the city of Ibrāhīm ‘Abd Allāh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 23°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 35 % |
| cloud cover | 84 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 39°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 21°C |
