Current Weather Grünenbach
Current weather for the city of Grünenbach. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind gusts
Valid from 30. 4. (10:00) to 30. 4. (18:00)
Frost
Valid from 30. 4. (02:00) to 30. 4. (06:00)
14°C
feels like 11°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 31 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 38 % |
| cloud cover | 26 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 10°C |
