- Weather
- Republic of Austria
- Styria
- Grünau an der Lassnitz
Current Weather Grünau an der Lassnitz
Current weather for the city of Grünau an der Lassnitz. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
High Temperature
Valid from 25. 5. (00:00) to 26. 5. (00:00)
18°C
feels like 19°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1028 hPa |
| humidity | 68 % |
| cloud cover | 17 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 24. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 17°C |
