- Weather
- Greece
- East Macedonia and Thrace
- Gratiní
Current Weather Gratiní
Current weather for the city of Gratiní. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Thunderstorms
Valid from 24. 5. (13:00) to 24. 5. (20:00)
19°C
feels like 18°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 32 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 93 % |
| cloud cover | 34 % |
| dew point | 15°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 24. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 20°C |
