Current Weather Eşfahānak-e Sākī
Current weather for the city of Eşfahānak-e Sākī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 17°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 35 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 26 % |
| cloud cover | 29 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 24. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 15°C |
