- Weather
- Serbia
- Central Serbia
- Bojić
Current Weather Bojić
Current weather for the city of Bojić. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind
Valid to 13. 5. (00:00)
Thunderstorms
Valid to 13. 5. (00:00)
Rain
Valid to 13. 5. (00:00)
15°C
feels like 15°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 88 % |
| cloud cover | 82 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 18°C |
